فروشگاه اینترنتی امروزه
موقعیت شما : صفحه اصلی » مطالب ویژه » مقالات
  • شناسه : 972
  • 07 خرداد 1400 - 13:27
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : سیروس کلایی
  • منبع : رسانه جامع ایل بابادی
چرا دکتر محسن رضایی مناسب پست ریاست جمهوری است؟
چرا دکتر محسن رضایی مناسب پست رئيس جمهوری است؟

چرا دکتر محسن رضایی مناسب پست ریاست جمهوری است؟

ویژگیهای ۱۰ گانه مدیریتی و شخصیتی دکتر محسن رضایی : با بررسی دقیق عملکرد دکتر رضایی در فرماندهی ۸ ساله دفاع مقدس ، فرماندهی ۱۷ ساله سپاه پاسداران ، و دبیری ۲۴ ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام شیوه های زیر به دست می آید: ۱. مردمگرایی: دکتر محسن رضایی در همه دورانهای مدیریت خود، به […]

ویژگیهای ۱۰ گانه مدیریتی و شخصیتی دکتر محسن رضایی :

با بررسی دقیق عملکرد دکتر رضایی در فرماندهی ۸ ساله دفاع مقدس ، فرماندهی ۱۷ ساله سپاه پاسداران ، و دبیری ۲۴ ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام شیوه های زیر به دست می آید:

۱. مردمگرایی: دکتر محسن رضایی در همه دورانهای مدیریت خود، به مردم و تکیه بر مردم توجه داشته است، نیروهای خود را از میان مردم و برای خدمت به وطن و مردم انتخاب می کرد.

۲.غیرجناحی و مستقل بودن: دکتر رضایی همیشه و ثابت قدم به عنوان یک سرباز خالص وطن مستقل باقی ماند و برای رسیدن به قدرت خود را به هیچ جناحی نچسباند او خود یک شخصیت مستقل ملی و انقلابی است.

۳. عملگرایی: دکتر رضایی اهل شعار دادن و سخنرانیهای توخالی و اهل نمایشهای دوربینی نیست او یک پراگماتیست و اهل عمل و عملیات است، رضایی را تنها زمانی می توان به درستی شناخت که میدانی برای کار در اختیار او قرار بدهیم مثل فرماندهی جنگ و فرماندهی در سپاه.

۴.شجاعت و جسارت:  محسن رضایی با شجاعت بزرگ شده است و با شجاعت زیسته است، هیچکس در این مملکت نمی تواند در مسابقه شجاعت به هماوردی رضایی و همرزمان شهید و زنده اش بخیزد ، او قهرمان ملی و تجسم شجاعت ایرانی و اسلامی است.

۵.مشورت پذیر: دکتر رضایی جنگ را و سپاه را به شیوه ای کاملاً شورایی و مشورتی فرماندهی کرد و همیشه به نیروهای تحت امر خود اجازه می داد درباره همه امور حساس نظامی و عملیاتی نظر خود را آزادانه بیان و حتی مخالفت نمایند ، ۲۴ سال اداره جلسات مجمع تشخیص مصلحت از او یک مشورت گرای حرفه ای ساخته است.

۶.جوانگرا و کادرساز:  با جرات می توان گفت در میان مسئولان جمهوری اسلامی هیچکس به اندازه دکتر رضایی جوانگرا و استعدادیاب و کادرساز برای کشور و نظام نبوده است ، رضایی در جنگ جوانان مستعد و مجاهدی چون باقری، باکری، همت، خرازی، کاظمی، زین الدین، تهرانی مقدم، سلیمانی و…. را کشف کرد و کارها را به آنها سپرد، او سپاه را ساخت و هزاران مدیر و فرمانده لایق به کشور عرضه داشت ، رضایی متخصص کار با جوانان و کادرسازی است.

۷.طراح، استراتژیست و برنامه ریز:  یکی از ویژگیهای بارز دکتر رضایی اینست که خود در تمام مراحل مدیریتی از طراحی و برنامه ریزی تا مرحله فرماندهی و اجرا حضور دارد، او خودش از طراحان عملیاتهای جنگ و نیز برنامه ریز برای گسترش سازمان سپاه و تبدیل آن به ۵ نیروی کارآمد بود ، حضور طولانی مدت او در مجمع، ذهن او را به انباری از طرح و برنامه های راهبردی برای کشور تبدیل کرده است او یک استراتژیست بزرگ است.

۸. اخلاق گرا: دکتر رضایی از نادر شخصیتهای سیاسی و نظامی مودب ، نجیب ، محترم ، دارای حجب و حیا، باوقار و در عین حال متواضع و فروتنی است که تاکنون به هیچ شخص و شخصیتی یا گروه و جمعیتی بی حرمتی نکرده است، او مخزن الاسرار مسائل کشور و مسئولان است اما با آبروی کسی بازی نکرده است بعضی افراد این را یک ضعف برای ایشان و محافظه کاری می دانند و به او توصیه می کنند برای رای آوری افشاگری کن و… اما او برای رسیدن به قدرت از هر ابزاری استفاده نمی کند.

۹. ساده زیستی:  دکتر رضایی علی رغم قرارداشتن در جایگاهها و مناصب مهمی که می توانست برای خود و اطرافیان و اقوامش نهایت استفاده ها را از بیت المال و رانت های فراوان ببرد اما همچنان زندگی ساده سربازی خود را ادامه می دهد و آلوده به اشرافیت و مال اندوزی نشده است او هنوز در یک خانه سازمانی زندگی می کند.

۱۰.بی ادعا و فروتن:  اگر بخواهیم یک لقب واقعی و بدون غلو به دکتر محسن رضایی در کشور بدهیم لقب *«سردار سرداران»* ایران زمین در پس از انقلاب اسلامی است، او فرمانده و پرورش دهنده همه سرداران پرافتخار این مرز و بوم است اما آیا در رفتار و گفتار و کردار او اثری از خودنمایی و تظاهر به این موارد می بینید؟ او خود ذاتاً بی ادعا و نجیب و فروتن است با اینحال چون بعد از رفتن از سپاه مسئولیتی که پول و قدرت و رسانه در آن باشد نداشته و وابستگی جناحی نیز نداشته است بسیار مورد بی مهری قرار گرفته است او یک «مظلوم» واقعی است.

اینک زمان آن فرا رسیده است که ملت رشید و قدرشناس ایران عزیز بدون توجه به بمباران تبلیغاتی جناح های پرادعا و کم عملی که وضعیت کشور را به این روز انداخته اند، به فرزند رشید خود دکتر محسن رضایی که توانست با کمک جوانان همین ملت و دست خالی، جنگ نابرابر را به یک پیروزی افتخار آفرین در تاریخ ایران تبدیل کند، یک بار دیگر با قدرت رای خود این تحصیلکرده علم اقتصاد را فرمانده اقتصادی و اجرایی کشور سازند تا کشور بزرگ و سرشار از ذخائر و منابع خدادادی از این منجلاب فقر، فساد، تبعیض، بیکاری، عقب افتادگی و… نجات یابد. انشاالله ،

نویسنده : سیروس کلایی

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*